VIM-516-DP-RC-S-LV

Varitronix Ltd.

LCD 7SEG 5DIGIT REFL STD LCD Numeric Display Modules Character LCD Display Module

VIM-516-DP-RC-S-LV

VIM-516-DP-RC-S-LV
Производител
Varitronix Ltd.
Производители Дел #
VIM-516-DP-RC-S-LV
Категории
оптоелектроника
Подкатегории
Прикажување на модули - LCD, OLED карактер и Нумерички
Серии
VIM-516
дел СтатусActive
Број на знаци5
приказ формат5 x 1
формат карактер7-Segment
Вид на екранTN - Twisted Nematic
режим на прикажувањеReflective
Големина на знаци-
Контура L x W x H58.00mm x 30.00mm x 2.80mm
Прикажување Површина52.20mm L x 18.00mm W
задно осветлувањеWithout Backlight
Напон - Набавка3V ~ 4.6V
точка Големина-
интерфејс-
Работна температура-20°C ~ 60°C
Боја на текст-
Боја на позадина-
Број на дел од производителот Опис Количина на располагање Единечната цена
VIM-810-2-FC-S LCD 14-SEG STN 8 DIGIT TRANSFL 7547
1:  $3.16470

Со цел

Референтна цена:
10:$4.15800

За поголема количина на цени, контактирајте не.

Достапност:
На залиха: 5765
Со цел: