MDLS20464B-LV-G-LED4G

Varitronix Ltd.

LCD MODULE CHAR 20X4 STN

MDLS20464B-LV-G-LED4G

MDLS20464B-LV-G-LED4G
Производител
Varitronix Ltd.
Производители Дел #
MDLS20464B-LV-G-LED4G
Категории
оптоелектроника
Подкатегории
Прикажување на модули - LCD, OLED карактер и Нумерички
Серии
MDL(S)-20464
дел СтатусActive
Број на знаци80
приказ формат20 x 4
формат карактер5 x 8 Dots
Вид на екранSTN - Super-Twisted Nematic
режим на прикажувањеTransflective
Големина на знаци4.03mm H x 2.30mm W
Контура L x W x H77.00mm x 47.00mm x 13.00mm
Прикажување Површина60.00mm L x 22.00mm W
задно осветлувањеLED - Yellow/Green
Напон - Набавка4.75V ~ 5.25V
точка Големина0.50mm W x 0.50mm H
интерфејсParallel
Работна температура-5°C ~ 50°C
Боја на текст-
Боја на позадинаGreen
Број на дел од производителот Опис Количина на располагање Единечната цена
MDLS-20265-HT-5V-FSTN-LED1W LCD MOD 20X2 CHAR FSTN WHT BKLT 2842
100:  $9.16400
MDLS-20263-C-LV-G-LED01G LCD MOD 20X2 CHAR STN W/BKLT GN 4395
500:  $6.06779
MDLS-161612D-02 DISPLAY TRANSFLECTIVE DOT MATRIC 2554
500:  $8.79961
MDLS-40263-C-HT-HV-FSTN-LED3G LCD MOD 40X2 CHAR FSTN GN BKLT 2063
250:  $12.87108
MDL-24265-LV LCD MODULE 24X2 TN BLK/GRN 2597
100:  $9.47901
MDLS-16268B-ST-LV-NEGBLUE-LED04G LCD MOD 16X2 CHAR STN W/BKLT GN 2720
250:  $8.79862
MDLS-20189-LV-G LCD MODULE 20X1 SUPERTWIST 3837
100:  $7.53637
MDLS-16166-LV-G LCD MODULE 16X1 SUPERTWIST 6514
100:  $4.18687
MDLS-16465-LV-GLED4G LCD MODULE 16X4 SUPERTWIST LED 1667
100:  $16.29525
MDLS-20464-LV-GLED4G LCD MODULE 20X4 STN W/BACKLIGHT 1705
100:  $16.29525

Со цел

Референтна цена:
1:$21.95410
10:$18.68745
25:$16.88625
100:$16.04194
250:$14.97247

За поголема количина на цени, контактирајте не.

Достапност:
На залиха: 1252
Со цел: