MDLS-81809-SS-LV-S

Varitronix Ltd.

LCD MODULE 8X1 SILVER SUPERTWIST

MDLS-81809-SS-LV-S

MDLS-81809-SS-LV-S
Производител
Varitronix Ltd.
Производители Дел #
MDLS-81809-SS-LV-S
Категории
оптоелектроника
Подкатегории
Прикажување на модули - LCD, OLED карактер и Нумерички
Серии
MDL(S)-81809
дел СтатусObsolete
Број на знаци8
приказ формат8 x 1
формат карактер5 x 8 Dots
Вид на екранSTN - Super-Twisted Nematic
режим на прикажувањеReflective
Големина на знаци10.75mm H x 6.45mm W
Контура L x W x H84.00mm x 44.00mm x 6.80mm
Прикажување Површина61.00mm L x 15.80mm W
задно осветлувањеWithout Backlight
Напон - Набавка5V
точка Големина1.25mm W x 1.30mm H
интерфејсParallel
Работна температура-5°C ~ 50°C
Боја на текст-
Боја на позадинаGreen
Број на дел од производителот Опис Количина на располагање Единечната цена
MDLS-40466-GHVLED4G LCD MODULE 40X4 SUPERTWIST W/LED 124
MDLS-20189-SS-LV-G-LED-04-G LCD MODULE 20X1 SUPERTWIST W/LED 3233
MDLS-16265SS-LV-G-LED4G LCD MODULE 16X2 STD W/BACKLIGHT 1311
MDLS-40466-SS-G-HV-LED-04-G LCD MODULE 40X4 SUPERTWIST W/LED 2689
MDL-16166-SS-LV LCD MODULE 16X1 TN 2340
MDLS-16166-SS-LV-G LCD MODULE 16X1 SUPERTWIST 2774
MDLS-16265-SS-LV-G LCD MODULE 16X2 SUPERTWIST 3070
MDLS-40266-SS-LV-G LCD MODULE 40X2 SUPERTWIST 2857
MDLS-40266K-LV-G LCD MODULE 40X2 SUPERTWIST 612
MDLS-20265-SS-LV-G LCD MODULE 20X2 SUPERTWIST 1645

Со цел

Референтна цена:
1:-

За поголема количина на цени, контактирајте не.

Достапност:
На залиха: 1719
Со цел: