MDLS-81089-SS-LV-S-LED-04-G

Varitronix Ltd.

LCD MODULE 8X1 SLV SUPERTWST LED

MDLS-81089-SS-LV-S-LED-04-G

MDLS-81089-SS-LV-S-LED-04-G
Производител
Varitronix Ltd.
Производители Дел #
MDLS-81089-SS-LV-S-LED-04-G
Категории
оптоелектроника
Подкатегории
Прикажување на модули - LCD, OLED карактер и Нумерички
Серии
MDL(S)-81089
дел СтатусObsolete
Број на знаци8
приказ формат8 x 1
формат карактер5 x 8 Dots
Вид на екранSTN - Super-Twisted Nematic
режим на прикажувањеTransflective
Големина на знаци10.75mm H x 6.45mm W
Контура L x W x H84.00mm x 44.00mm x 11.00mm
Прикажување Површина61.00mm L x 15.80mm W
задно осветлувањеLED - Green
Напон - Набавка5V
точка Големина1.25mm W x 1.30mm H
интерфејсParallel
Работна температура-5°C ~ 50°C
Боја на текст-
Боја на позадинаGreen
Број на дел од производителот Опис Количина на располагање Единечната цена
MDLS-20464-SS-LV-S-LED-04-G LCD MODULE 20X4 SLV SUPRTWST LED 2557
MDLS-16263-C-LV-G-LED04G LCD MOD 16X2 CHAR STN W/BKLT GN 904
MDLS-20464-SS-LV-S LCD MODULE 20X4 SILVER SUPERTWST 2168

Со цел

Референтна цена:
1:-

За поголема количина на цени, контактирајте не.

Достапност:
На залиха: 1995
Со цел: