MDLS-40266K-LV-G

Varitronix Ltd.

LCD MODULE 40X2 SUPERTWIST

MDLS-40266K-LV-G

MDLS-40266K-LV-G
Производител
Varitronix Ltd.
Производители Дел #
MDLS-40266K-LV-G
Категории
оптоелектроника
Подкатегории
Прикажување на модули - LCD, OLED карактер и Нумерички
Серии
MDL(S)-40266K
дел СтатусObsolete
Број на знаци80
приказ формат40 x 2
формат карактер5 x 8 Dots
Вид на екранSTN - Super-Twisted Nematic
режим на прикажувањеReflective
Големина на знаци5.50mm H x 3.15mm W
Контура L x W x H118.00mm x 33.50mm x 6.60mm
Прикажување Површина154.00mm L x 15.80mm W
задно осветлувањеWithout Backlight
Напон - Набавка5V
точка Големина0.60mm W x 0.60mm H
интерфејсParallel
Работна температура-5°C ~ 50°C
Боја на текстBlack
Боја на позадинаGreen
Број на дел од производителот Опис Количина на располагање Единечната цена
MDLS-20265-SS-LV-G LCD MODULE 20X2 SUPERTWIST 1645
MDLS-20265-LV-G LCD MODULE 20X2 SUPERTWIST 124
MDLS-20464-SS-LV-G-LED-04-G LCD MODULE 20X4 STND W/BACKLIGHT 1297
MDLS-16265B-SS-LV-G-LED04G LCD MOD 16X2 CHAR STN W/BKLT GN 2658
MDLS-81809-SS-LV-G LCD MODULE 8X1 SUPERTWIST 986
MDLS-40466-SS-HV-S-LED-04-G LCD MODULE 40X4 SLV SUPRTWST LED 1358
MDLS-20464-LV-S LCD MOD 20X4 CHAR STN SILVER 2997
MDLS-40266-SS-LV-S LCD MODULE 40X2 SILVER SUPERTWST 1197
MDLS-20189-SS-LV-S LCD MODULE 20X1 SILVER SUPERTWST 3255
MDLS-16265-SS-LV-S-LED-04-G-14 LCD MODULE 16X2 SLV SUPRTWST LED 3074

Со цел

Референтна цена:
1:-

За поголема количина на цени, контактирајте не.

Достапност:
На залиха: 612
Со цел: