MDLS-20189-SS-LV-G-LED-04-G

Varitronix Ltd.

LCD MODULE 20X1 SUPERTWIST W/LED

MDLS-20189-SS-LV-G-LED-04-G

MDLS-20189-SS-LV-G-LED-04-G
Производител
Varitronix Ltd.
Производители Дел #
MDLS-20189-SS-LV-G-LED-04-G
Категории
оптоелектроника
Подкатегории
Прикажување на модули - LCD, OLED карактер и Нумерички
Серии
MDL(S)-20189
дел СтатусObsolete
Број на знаци20
приказ формат20 x 1
формат карактер5 x 7 Dots w/Cursor
Вид на екранSTN - Super-Twisted Nematic
режим на прикажувањеTransflective
Големина на знаци9.40mm H x 6.70mm W
Контура L x W x H182.00mm x 33.50mm x 11.00mm
Прикажување Површина154.00mm L x 15.30mm W
задно осветлувањеLED - Green
Напон - Набавка5V
точка Големина1.30mm W x 1.30mm H
интерфејсParallel
Работна температура-5°C ~ 50°C
Боја на текст-
Боја на позадинаGreen
Број на дел од производителот Опис Количина на располагање Единечната цена
MDLS-16265SS-LV-G-LED4G LCD MODULE 16X2 STD W/BACKLIGHT 1311
MDLS-40466-SS-G-HV-LED-04-G LCD MODULE 40X4 SUPERTWIST W/LED 2689
MDL-16166-SS-LV LCD MODULE 16X1 TN 2340
MDLS-16166-SS-LV-G LCD MODULE 16X1 SUPERTWIST 2774
MDLS-16265-SS-LV-G LCD MODULE 16X2 SUPERTWIST 3070
MDLS-40266-SS-LV-G LCD MODULE 40X2 SUPERTWIST 2857
MDLS-40266K-LV-G LCD MODULE 40X2 SUPERTWIST 612
MDLS-20265-SS-LV-G LCD MODULE 20X2 SUPERTWIST 1645
MDLS-20265-LV-G LCD MODULE 20X2 SUPERTWIST 124
MDLS-20464-SS-LV-G-LED-04-G LCD MODULE 20X4 STND W/BACKLIGHT 1297

Со цел

Референтна цена:
1:-

За поголема количина на цени, контактирајте не.

Достапност:
На залиха: 3233
Со цел: