MDLS-16268B-ST-LV-NEGBLUE-LED04G

Varitronix Ltd.

LCD MOD 16X2 CHAR STN W/BKLT GN

MDLS-16268B-ST-LV-NEGBLUE-LED04G

MDLS-16268B-ST-LV-NEGBLUE-LED04G
Производител
Varitronix Ltd.
Производители Дел #
MDLS-16268B-ST-LV-NEGBLUE-LED04G
Категории
оптоелектроника
Подкатегории
Прикажување на модули - LCD, OLED карактер и Нумерички
Серии
MDL(S)-16268B
дел СтатусActive
Број на знаци32
приказ формат16 x 2
формат карактер5 x 8 Dots
Вид на екранSTN - Super-Twisted Nematic
режим на прикажувањеTransflective
Големина на знаци9.22mm H x 4.84mm W
Контура L x W x H122.00mm x 43.00mm x 11.00mm
Прикажување Површина99.00mm L x 23.00mm W
задно осветлувањеLED - Yellow/Green
Напон - Набавка4.75V ~ 5.25V
точка Големина0.92mm W x 1.10mm H
интерфејсParallel
Работна температура0°C ~ 50°C
Боја на текст-
Боја на позадинаBlack
Број на дел од производителот Опис Количина на располагање Единечната цена
MDLS-20189-LV-G LCD MODULE 20X1 SUPERTWIST 3837
100:  $7.53637
MDLS-16166-LV-G LCD MODULE 16X1 SUPERTWIST 6514
100:  $4.18687
MDLS-16465-LV-GLED4G LCD MODULE 16X4 SUPERTWIST LED 1667
100:  $16.29525
MDLS-20464-LV-GLED4G LCD MODULE 20X4 STN W/BACKLIGHT 1705
100:  $16.29525
MDLS-16268C-LV-G-LED4G LCD MOD 16X2 CHAR STN W/BKLT GN 4320
100:  $6.28031
MDLS16166-LV-S LCD MODULE 16X1 TN BLK/GRN 6288
100:  $5.02425
MDLS-20189-LV-GLED4G LCD MODULE 20X1 SUPERTWIST W/LED 1704
100:  $18.73781
MDLS-40266-LV-G LCD MODULE 40X2 SUPERTWIST 3484
100:  $7.67594
MDL-16265-LV LCD MODULE 16X2 TN BLK/GRN 4657
100:  $5.72206
MDLS-20433-LV-G LCD MODULE 20X4 SUPERTWIST 2285
500:  $11.18047

Со цел

Референтна цена:
250:$8.79862

За поголема количина на цени, контактирајте не.

Достапност:
На залиха: 2720
Со цел: