MDLS-16265B-LV-G-LED

Varitronix Ltd.

LCD MODULE 16X2 SUPERTWIST

MDLS-16265B-LV-G-LED

MDLS-16265B-LV-G-LED
Производител
Varitronix Ltd.
Производители Дел #
MDLS-16265B-LV-G-LED
Категории
оптоелектроника
Подкатегории
Прикажување на модули - LCD, OLED карактер и Нумерички
Серии
MDL(S)-16265B
дел СтатусActive
Број на знаци32
приказ формат16 x 2
формат карактер5 x 8 Dots
Вид на екранSTN - Super-Twisted Nematic
режим на прикажувањеReflective
Големина на знаци5.55mm H x 2.95mm W
Контура L x W x H80.00mm x 36.00mm x 6.60mm
Прикажување Површина61.00mm L x 15.80mm W
задно осветлување-
Напон - Набавка-
точка Големина0.55mm W x 0.65mm H
интерфејсParallel
Работна температура-
Боја на текст-
Боја на позадина-
Број на дел од производителот Опис Количина на располагање Единечната цена
MDLS-16264-LV-S LCD MODULE 16X2 SUPERTWIST STN 5433
500:  $5.04157
MDLS-81809-LV-G LCD MODULE 8X1 SUPERTWIST 3007
100:  $8.96354
MDLS-24265-LV-GLED4G LCD MODULE 24X2 SUPERTWIST LED 1969
100:  $13.31201
MDLS-81809-LV-GLED4G LCD MODULE 8X1 SUPERTWIST W/LED 2425
100:  $9.76539
MDLS-16265-LV-G LCD MODULE 16X2 SUPERTWIST 3838
100:  $6.14075
MDLS-16265-LV-G-LED4G LCD MOD 16X2 STD W/BKLIGHT 14PIN 3662
100:  $8.24760
MDLS-20464-LV-G LCD MODULE 20X4 SUPERTWIST 1842
100:  $14.07188
MDLS-16465-LV-G LCD MODULE 16X4 SUPERTWIST 1730
100:  $14.07188
MDLS-20265-LV-GLED4G LCD MODULE 20X2 SUPERTWIST W/LED 2244
100:  $11.70780
MDLS-40266-LV-GLED4G LCD MODULE 40X2 SUPERTWIST W/LED 1304
52:  $20.59872

Со цел

Референтна цена:
100:$5.08200

За поголема количина на цени, контактирајте не.

Достапност:
На залиха: 5897
Со цел: