MDLS-16166-SS-LV-G-LED-04-G

Varitronix Ltd.

LCD MODULE 16X1 SUPERTWIST LED

MDLS-16166-SS-LV-G-LED-04-G

MDLS-16166-SS-LV-G-LED-04-G
Производител
Varitronix Ltd.
Производители Дел #
MDLS-16166-SS-LV-G-LED-04-G
Категории
оптоелектроника
Подкатегории
Прикажување на модули - LCD, OLED карактер и Нумерички
Серии
MDL(S)-16166
дел СтатусObsolete
Број на знаци16
приказ формат16 x 1
формат карактер5 x 8 Dots
Вид на екранSTN - Super-Twisted Nematic
режим на прикажувањеTransflective
Големина на знаци6.30mm H x 3.15mm W
Контура L x W x H80.00mm x 36.00mm x 9.80mm
Прикажување Површина64.50mm L x 13.80mm W
задно осветлувањеLED - Green
Напон - Набавка5V
точка Големина0.55mm W x 0.70mm H
интерфејсParallel
Работна температура-5°C ~ 50°C
Боја на текст-
Боја на позадинаGreen
Број на дел од производителот Опис Количина на располагање Единечната цена
MDLS-20464-SS-LV-G LCD MODULE 20X4 SUPERTWIST 974
MDLS-16265-SS-LV-G-LED-04-G-14 LCD MODULE 16X2 STD W/BACKLIGHT 1888
MDLS-16268C-SS-LV-G-LED04G LCD MOD 16X2 CHAR STN W/BKLT GN 3067
MDLS-40466-G-HV LCD MODULE 40X4 SUPERTWIST 124
MDLS-20433-C-LV-G-LED01G LCD MOD 20X4 CHAR STN W/BKLT GN 2249
MDLS-24265-SS-LV-G-LED-04-G LCD MODULE 24X2 SUPERTWIST W/LED 1725
MDLS-20265-SS-LV-G-LED-04-G LCD MODULE 20X2 SUPERTWIST W/LED 2515
MDLS-16166-SS-LV-S LCD MODULE 16X1 SILVER SUPERTWST 2062
MDLS-81809-SS-LV-S LCD MODULE 8X1 SILVER SUPERTWIST 1719
MDLS-40466-GHVLED4G LCD MODULE 40X4 SUPERTWIST W/LED 124

Со цел

Референтна цена:
1:-

За поголема количина на цени, контактирајте не.

Достапност:
На залиха: 1593
Со цел: