MDL-16265-SS-LV

Varitronix Ltd.

LCD MODULE 16X2 TN

MDL-16265-SS-LV

MDL-16265-SS-LV
Производител
Varitronix Ltd.
Производители Дел #
MDL-16265-SS-LV
Категории
оптоелектроника
Подкатегории
Прикажување на модули - LCD, OLED карактер и Нумерички
Серии
MDL(S)-16265
дел СтатусObsolete
Број на знаци32
приказ формат16 x 2
формат карактер5 x 8 Dots
Вид на екранTN - Twisted Nematic
режим на прикажувањеReflective
Големина на знаци5.55mm H x 2.95mm W
Контура L x W x H84.00mm x 44.00mm x 6.60mm
Прикажување Површина61.00mm L x 15.80mm W
задно осветлувањеWithout Backlight
Напон - Набавка5V
точка Големина0.55mm W x 0.65mm H
интерфејсParallel
Работна температура-5°C ~ 50°C
Боја на текст-
Боја на позадина-
Број на дел од производителот Опис Количина на располагање Единечната цена
MDLS-16265-SS-LV-S LCD MODULE 16X2 SILVER SUPERTWST 2269
MDLS-40266-SS-LV-S-LED-04-G LCD MODULE 40X2 SLV SUPRTWST LED 2865
MDL-16166-SS-LV-S LCD MODULE 16X1 SILVER 1259
MDLS-24265-SS-LV-S-LED-04-G LCD MODULE 24X2 SLV SUPRTWST LED 1886
MDLS-20188-C-LV-G LCD MOD 20X1 CHAR STN GRN/YLW 3078
MDLS-81089-SS-LV-S-LED-04-G LCD MODULE 8X1 SLV SUPERTWST LED 1995
MDLS-20464-SS-LV-S-LED-04-G LCD MODULE 20X4 SLV SUPRTWST LED 2557
MDLS-16263-C-LV-G-LED04G LCD MOD 16X2 CHAR STN W/BKLT GN 904
MDLS-20464-SS-LV-S LCD MODULE 20X4 SILVER SUPERTWST 2168

Со цел

Референтна цена:
1:-

За поголема количина на цени, контактирајте не.

Достапност:
На залиха: 2620
Со цел: